Kaip nereikia daryti saulės kolektoriaus.

2015 metų sezonas pradedamas padidinus kolektoriaus plotą iki 4m2. Namo stogo šlaitai yra į rytus ir į vakarus. Todėl pradinis planas buvo kolektorių iškelti pietinėje pusėje. Taip galima papuošti namą Viena kolektoriaus dalis (2m2) vandenį šildė 3 sezonus. Kolektorius nuo sienos buvo 120cm atstumu. Norint jį paversti 45° kampu reitėtų atitraukti 160cm. Norint, kad 30cm stogo užlaida per anksti nemestų šešėlio, reikia 190cm. Sudėtingėja laikiklių konstrukcija. Įvertinus galimą būsimą vargą su aptarnavimu pasirinkau paprasčiausią variantą ir viską sumontavau ant žemės. Nuo kolektoriaus iki boilerio 22m. Saulės baterija krauna 12V 7Ah akumuliatorių. Prie akumuliatoriaus prijungtas 12V siurbliukas, kuris puikiai dirbo jau 3 sezonus. Kolektorius dabar atrodo taip:
trikampis_ant_zemes
Rėmas keturkampis, nes kolektorius prie progos reikės perdaryti. Polikarbonatas po 3 sezonų šiek tiek pagelto. Pats kolektorius atsilaikė puikiai. Aliuminio vamzdelių sujungimai sandarūs. Saulėtą dieną užkimšus apatinį vamzdelį ir pripylus vandndens, visas šilumokaityje buvęs vanduo užvirė ir išgaravo.

Posted in Uncategorized | 5 Comments

5 Responses to Kaip nereikia daryti saulės kolektoriaus.

 1. Mantas says:

  O kaip apie visą sistemą? Labiai išsamiai aprašoma apie įvairiausius saulės kolektorius ir saulės šilumos kaupimo sistemas:) Bet kaip apie prie saulės kolektorių statomas šilumos kaupimo sistemas. vandens boileris, gerai pajungtas į sistemą gali parodyti visą saulės kolektorių potenciąlą.

 2. mantas says:

  Taip del paprastumo ir lengvumo sutinku tik ar krinta efektivumas del mazesnio sviesos pralaidumo? Ir kaina pigiau nei stikla naudoti?

 3. SaulėVirė says:

  Pavadinta taip, nes manau, kad iškėlimas į namo skliautą buvo klaida. Per daug sudėtinga tvirtinimo konstrukcija, per mažas pakrypimo kampas.
  Polikarbonatu nenusivyliau. Pavasarį planuoju padaryti 2 keturkampius kolektorius, užimančius mažiau vietos ir dengsiu 4 arba 6 mm polikarbonatu. Dėl paprastumo ir lengvumo.

 4. mantas says:

  Kodel pavadinimas ,,kaip nereikia daryti,,? minusu nepaminejai kaip ir? Man idomu del polikarbonato kokie pliusai minusai naudojant vietoj stiklo? Pas mane stiklas jau trecia sezona, seip viskas tvarkoj tik kai reikejo nukelt stikla vargo buvo, su polikarbonatu butu paprasciau beto jis maziau ir silumos isleistu, bet skaidrumas mazesnis. Tai gi kas geriau butu pagal efektivuma?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *